Про затвердження «Програми поліпшення               техногенної та пожежної безпеки  Северинівської сільської  територіальній громади, матеріально-технічного забезпечення Жмеринського районного управління цивільного захисту та превентивної діяльнос

  • 210

Фото без опису                 

УКРАЇНА

СЕВЕРИНІВСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА
ЖМЕРИНСЬКОГО РАЙОНУ
ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ  №

 

від «    » грудня 2025 р.        с. Северинівка                    69 сесія  8 скликання

 

          Про затвердження «Програми поліпшення               техногенної та пожежної безпеки  Северинівської сільської  територіальній громади, матеріально-технічного забезпечення Жмеринського районного управління цивільного захисту та превентивної діяльност 8 ДПРЧ (м. Жмеринка) 5 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Вінницькій області на 2026-2030 роки»

 

                Керуючись пунктом 22 статті 26 та частиною 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Северинівська сілька рада вирішила:

  1. Затвердити «Програму поліпшення техногенної та пожежної безпеки Северинівської сільської  територіальній громади, матеріально-технічного забезпечення Жмеринського районного управління цивільного захисту та превентивної діяльності підрозділу 8 ДПРЧ (м. Жмеринка) 5 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Вінницькій області на 2026-2030 роки», згідно з додатком.

2. Фінансування заходів Програми здійснювати в межах фінансових ресурсів бюджету Северинівської сільської територіальної громади, передбачених на відповідний бюджетний рік та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань освіти,культури,охорони здоров’я,фізкультури та спорту,соціального захисту населення,прав людини,законності,депутатської діяльності, етики -(Тетяна ТРАЧ)

 

Сільський голова                                                Василь МАЛЯРЧУК

 

           Додаток

                                                                                                                                      

до рішення Северинівської сільської ради

                                                                                                                               від «___»  грудня  2025 р.    № ___            

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 

Поліпшення техногенної та пожежної безпеки Северинівської сільської  територіальній громади, матеріально-технічного забезпечення Жмеринського районного управління цивільного захисту та превентивної діяльності та підрозділу 8 ДПРЧ (м. Жмеринка) 5 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Вінницькій області на 2026-2030 роки»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Северинівка - 2025
 

 

 

 

 

1. ПАСПОРТ

Програми  поліпшення техногенної та пожежної безпеки Северинівської сільської  територіальній громади, матеріально-технічного забезпечення Жмеринського районного управління цивільного захисту та превентивної діяльності та підрозділу 8 ДПРЧ (м. Жмеринка) 5 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Вінницькій області на 2026-2030 роки» (далі – Програма)

 

1

Дата, номер і назва розпорядчого документу про розроблення Програми

Пункт 1.4. Протоколу наради Головного управління ДСНС України у Вінницькій області від 29.05.2025 №18-П/47

2

Ініціатор Програми

Головне управління ДСНС України у Вінницькій області, 5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області

3

Розробник Програми

Жмеринське районне управління цивільного захисту та превентивної діяльності, 5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області

4

Співрозробники Програми

Северинівська сільська  рада

5

Відповідальний виконавець Програми

Жмеринське районне управління цивільного захисту та превентивної діяльності, 5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, Северинівська сільська  рада

6

Організації – співвиконавці Програми

Жмеринське районне управління цивільного захисту та превентивної діяльності Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, виконавчий комітет Северинівської  сільської  ради

7

Мета Програми

Метою Програми є забезпечення захисту населення і територій Северинівської сільської територіальної громади, навколишнього природного середовища і небезпечних об’єктів, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня протипожежного захисту, створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної, техногенної безпеки та захисту населення, постійний моніторинг надзвичайних ситуацій.

8

Терміни реалізації Програми

2026-2030 роки

9

Загальний обсяг фінансування, необхідного для реалізації Програми, всього, тис.грн

2 665 тис. грн..

 

в тому числі:

-

9.1

- кошти бюджету
(
Северинівської сільської територіальної громади), тис.грн.

2 665 тис. грн.

9.2

- коштів державного бюджету, тис.грн.

-

9.3

- кошти інших джерел фінансування, не заборонені чинним законодавством тис.грн.

0 тис. грн.

10

Очікувані результати виконання Програми

  • забезпечення високого рівня безпеки населення, функціонування установ і організацій, а також суб'єктів господарювання у надзвичайних ситуаціях техногенного та пожежного характеру;
  • підвищення рівня протипожежного захисту, пов'язаного із дотриманням діючих норм та правил пожежної безпеки;
  • забезпечення належного рівня матеріально-технічного оснащення підрозділів протипожежної спеціалізованої служби цивільного захисту Северинівської сільської територіальної громади популяризація захисту населення та служб цивільного захисту в цілому, серед населення;
  • високий рівень професійної підготовки з проведення пожежно-рятувальних заходів та підвищення кваліфікації працівників протипожежної спеціалізованої служби цивільного захисту Северинівської сільської територіальної громади.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямовано Програму

 

2.1. Аналіз інформації та статистичних даних

 

Безпека є найважливішою потребою будь-якої соціально-економічної системи, характеристикою і необхідною передумовою життєдіяльності, розвитку й нормального функціонування об'єктів всього світу. Будь-які неконтрольовані внутрішні або зовнішні процеси можуть зумовити виникнення реальних загроз безпеці людей. Такими реальними загрозами є пожежі, кількість яких і збитки від них зростають. Пожежі є одним із найбільших суспільно небезпечних факторів, які приводять до значних втрат ресурсів, матеріальних цінностей та людського потенціалу. Забезпечення пожежної безпеки є важливою потребою будь-якої економічної системи.

Органами та формуваннями ДСНС на території Северинівської сільської територіальної громади забезпечено оперативне реагування на надзвичайні ситуації, пожежі, врятовано життя громадянам та нанесені матеріальні збитки у наступній кількості:

Рік

Надзвичайні ситуації

Пожежі

Загинуло людей

Врятовано людей

Матеріальні збитки

2020

0

18

1

1

750,0

2021

0

18

0

2

1136,0

2022

0

20

1

0

1420,0

2023

0

11

2

3

789,0

2024

0

13

0

1

350,0

 

Проаналізувавши дані, можна зробити висновок, що на теперішній час кількість пожеж, факти гибелі людей та матеріальні збитки зростають за останні 5 років збільшились. Станом на 2024 рік відсоток площі покритої системою сповіщення про надзвичайні ситуації становить 15%..

Таким чином, серед основних питань, які потребують вирішення для успішної ліквідації надзвичайних ситуацій є:

  • необхідність забезпечення надійного протипожежного захисту населення та території  територіальної громади, де щороку виникає значна кількість пожеж.
  • перевірка джерел протипожежного водопостачання на території Северинівської сільської територіальної громади, встановлення додаткових пожежних гідрантів, обладнання місць під’їзду до природних та штучних джерел (пірсів);
  • низький рівень навченості керівників закладів та відповідальних працівників з питань пожежної та техногенної безпеки, та професійної підготовки.

Для розв'язання проблеми забезпечення пожежної та техногенної  безпеки об'єктів різних форм власності на території Северинівської сільської територіальної громади, необхідно врегулювати питання щодо:

- утворення та розвитку єдиної системи забезпечення пожежної безпеки як однієї із складових національної безпеки;

- об'єднання можливостей органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій різних форм власності (у тому числі громадських об’єднань);

- забезпечення державного нагляду за станом пожежної безпеки об'єктів Северинівської сільської територіальної громади для своєчасної протидії пожежам та зменшення негативних наслідків від них;

- удосконалення та підвищення ефективності роботи суб’єктів господарювання по забезпеченню пожежної безпеки;

- оперативного реагування не тільки пожежно-рятувальних підрозділів, а й інших спеціалізованих служб та органів місцевого самоврядування на пожежі;

- підвищення рівня навченості правилам пожежної та техногенної безпеки керівництва і персоналу місць з постійним перебуванням людей на території Северинівської сільської територіальної громади.

 

2.2. Аналіз нормативно-правової бази

 

Програма розроблена з урахуванням вимог законодавчих та нормативно-правових документів, а саме:

  • Конституції України;
  • Кодексу Цивільного захисту України;
  • Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»;
  • Наказу МВС України від 30.12.2014 р. № 1417 «Про затвердження правил пожежної безпеки в Україні»;
  • Наказу МВС України від 26.04.2018 р. №340  «Про затвердження статуту дій органів управління та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту під час гасіння пожеж»;
  • Наказу МВС України від 22.08.2016 р. №859 «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії між Державною службою з надзвичайних ситуацій, Національною поліцією України та Національною гвардією України у сфері запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, пожежі та небезпечні події».

 

    1. . Опис успішних прикладів

 

Питання організації захисту населення у сфері пожежної та техногенної безпеки є актуальним, як на території України, так і за кордоном. Всі провідні країни світу впроваджують нові нормативно-правові акти спрямовані на поліпшення та вдосконалення рятувальних підрозділів, органів виконавчої влади, які сприяють захисту населення від великої кількості небезпечних факторів. Загрозою для населення можуть бути різні чинники, і , відповідно, мати різний характер походження.

Кращі практики інших країн свідчать, що наявні фінансові та самоврядні механізми дозволяють впроваджувати нові підходи, орієнтовані на покращення захисту населення у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Так, в Японії важливою є постійна робота з населенням щодо його готовності діяти в умовах надзвичайної ситуації. Японців з дитинства інформують як себе вести у надзвичайних ситуаціях, що робити, що не слід робити, як надавати першу допомогу. Вся нація тренується і вивчає способи порятунку, правила поведінки у транспорті, на відкритій місцевості, в будинках. У багатьох містах встановлено тренажери, які моделюють землетрус і показують, що відбувається в приміщенні, чого варто остерігатися і як себе поводити. В школах пояснюють всі небезпеки землетрусів, а також їх наслідки. В готелях в кожному номері є ліхтарики на випадок відключення електрики поряд з планом виходу з будівлі. Тут навіть передбачили таку «дрібничку»: план порятунку із будівлі можна зірвати зі стіни, він у пластиковій обгортці (у більшості готелів світу план навчань приклеєний до стіни, відірвати його і взяти з собою неможливо).

У Франції працювати пожежним вважається престижно. Працівники мають зручний графік роботи (одне денне чергування, одне нічне, три дні вихідних поспіль) та заробітну плату, мінімальний розмір якої становить 1400 євро. Варто зазначити, що у Франції відсутні спеціалізовані вищі навчальні заклади з пожежної охорони. Професійна підготовка відбувається у вигляді проходження курсів та в середньому триває 4 місяці. Вона включає практичну частину, а саме фізичні тренування, навички надання першої медичної допомоги, проведення пожежно-рятувальних заходів та теоретичну – вивчення пожежної техніки та спорядження. Після курсів підготовки відбувається екзаменування. У Франції, як і в більшості інших країн, поширеною є система добровільної пожежної охорони.

У Німеччині деякі громади мають обов'язкову службу в пожежній охороні. Це звичайно рідкість, але тим не менше такий вид служби існує в разі нестачі в добровольцях. У містах з населенням понад 90 тис. жителів організовуються професійні пожежні команди поряд з добровільними пожежними дружинами. У містах з населенням менше 90 тис. жителів організовується добровільна пожежна охорона (далі — ДПО). Створення та утримання підрозділів ДПО є обов'язком місцевих органів самоврядування. Статті витрат на утримання оперативних підрозділів ДПО визначаються кошторисом, який складається керівництвом підрозділу і затверджується бургомістром. Оперативні підрозділи ДПО не мають штатних працівників та не наділені правами юридичної особи. Єдиною державною організацію в системі ЦЗ в Німеччині, яка фінансується безпосередньо з федерального бюджету є Служба організації технічної допомоги (далі — СТД). Варто зазначити, що сьогодні, бюджети дуже багатьох державних структур істотно скорочуються. Але бюджет цієї організації практично єдиний, який не зменшується.

Якщо порівнювати нормативно-правове забезпечення добровільної пожежної охорони в Україні та Європі, то можна констатувати, що певні зрушення на вітчизняному рівні спостерігаються, проте, вони є безсистемними, непослідовними та недостатньо активними.

 

    1. .  Визначення напряму

 

В Україні найважливіші функції безпеки життєдіяльності людини затверджено Кодексом цивільного захисту України (далі КЦЗУ) від 2 жовтня 2012 року. Даний нормативний документ регулює відносини пов’язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів влади, права та обов’язки громадян, підприємств, установ та організацій.

Статтею 24 Кодексу визначаються повноваження оперативно-рятувальної служби цивільного захисту України, яка є одним із найважливіших оперативних підрозділів держави в ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, включно і в зонах бойових дій.

На рівні Северинівської сільської територіальної громади, згідно статті 6 КЦЗУ, забезпечення захисту населення виконують не тільки оперативно-рятувальні служби, а й виконавчі органи Северинівської сільської територіальної громади, керівні органи підприємств, установ, організацій. Вони створюють спеціальні комісії з ліквідації надзвичайної ситуації.

Підрозділи ДСНС, які знаходяться на території Северинівської сільської територіальної громади один раз на рік затверджують спільні інструкції взаємодії згідно наказу МВС України від 22.08.2016 р. №859 «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії між Державною службою з надзвичайних ситуацій , Національною поліцією України та Національною гвардією України у сфері запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, пожежі та небезпечні події». Також дані інструкції затверджуються спільно із комунальними підприємствами Северинівської сільської територіальної громади.

Тому тема захисту населення є найважливішою проблемою, як на території держави, так і на території Северинівської сільської територіальної громади.

       

  1. Мета Програми

 

Метою Програми є забезпечення захисту населення і територій Северинівської   сільської територіальної громади, навколишнього природного середовища, об’єктів підвищеної небезпеки, об’єктів з масовим перебуванням людей та населених пунктів від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, підвищення рівня протипожежного захисту, створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної, техногенної безпеки та захисту населення. шляхом підвищення готовності пожежно-рятувальних підрозділів, здійснення постійного моніторингу навколишнього середовища та підтримання у постійній готовності рятувальних служб, що залучаються до реагування на надзвичайні ситуації.

 

  1. Пріоритетні завдання Програми

 

Основні завдання Програми спрямовані на реалізацію державної політики у сфері цивільного захисту:

  1. Забезпечення пожежної та техногенної безпеки на об’єктах та території Северинівської сільської територіальної громади.
  2. Удосконалення та підвищення рівня протипожежного захисту пов’язаного із дотриманням  діючих норм та правил пожежної безпеки;
  3. Досягнення належного рівня матеріально-технічного забезпечення підрозділів протипожежної спеціалізованої служби цивільного захисту;
  4. Проведення інформаційно-просвітницьких заходів;
  5. Зміцнення кадрового потенціалу протипожежної спеціалізованої служби цивільного захисту Северинівської сільської територіальної громади.

 

5. Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблеми, строки та етапи виконання Програми

 

Належне формування та реалізація цивільного захисту є потужним засобом поліпшення ситуації у сфері пожежної та техногенної безпеки на об’єктах та території Северинівської сільської територіальної громади.

Комплексний та системний підхід щодо цивільного захисту населення здійснюватиметься шляхом координації зусиль усіх організацій-співвиконавців програми, з метою захисту конституційного права громадян на належний рівень життя, забезпечення захисту населення і територій Северинівської сільської територіальної громади від пожеж, надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Термін дії Програми – 2026-2030 роки.

 

 

 

 

 

 

 
    1. Напрями діяльності та заходи Програми

№ з/п

Назва напряму діяльності (пріоритетні завдання)/

Перелік заходів програми

Перелік заходів/проектів

Програми

Термін виконання заходу

Виконавці

Джерела фінансування

Орієнтовні обсяги фінансування

Очікуваний результат

За роками виконання тис. грн.

Всього,

тис. грн.

2026 рік

2027 рік

2028 рік

2029 рік

2030 рік

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

6.1

Забезпечення пожежної та техногенної безпеки на об’єктах та території   Северинівської сільської територіальної громади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.1.1

 

Забезпечення реалізації державної політики у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на території громади. Удосконалення системи реагування на надзвичайні ситуації, профілактика пожеж та техногенних загроз,  а також підвищення якості надання послуг населенню через запровадження офіцера-рятувальника громади в рамках реалізації реформи трансформації «класичної пожежної інспекції» у сервісну службу цивільного захисту, шляхом його забезпечення:                           - спеціальним одягом;                         - речовим майном;                               - засоби обчислювальної техніки, мережевого та програмного забезпечення (планшетами та бодікамерами);                                                        - безпілотними авіаційними комплексами;                                                    - цифрово- аналоговими радіостанціями;                                                    - приладами радіаційної та хімічної розвідки;                                               - засобами бронезахисту (бронежилет ‒ клас захисту 6 або ІV рівень захисту, бронешолом (шолом захисту від куль) ‒ клас захисту не нижче 1 або ІІІ-А рівень захисту);                 - індивідуального оснащення та спорядження;                                       - меблів та інвентарю службових приміщень;                                           - придбання спеціалізованих транспортних засобів;                                  - паливно-мастильних матеріалів, засобів утримання службового транспорту;                                                  - придбання канцтоварів та паперу, журналів обліку та бланкової продукції.

 

2026-2030

 

Головне управління ДСНС України у Вінницькій області, Жмеринське районне управління, Северинівська сільська рада

Бюджеттериторіальної громади

1200

500

200

150

200

150

Підвищення рівня безпеки населення громади шляхом своєчасного реагування на надзвичайні ситуації, зниження кількості пожеж та техногенних інцидентів, ефективна профілактична робота з населенням, а також створення сучасної, мобільної та спроможної сервісної служби цивільного захисту на місцевому рівні за участю офіцера-
рятувальника громади.

6.1.2

 

Ретельне розслідування причин і наслідків пожеж на підвідомчих об’єктах та притягнення до відповідальності винних осіб.

 

2026-2030

 

    • Северинівська сільська рада,

комунальне підприємство та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків

Бюджеттериторіальної громади, кошти комунальних підприємств

0

0

0

0

0

0

Забезпечення належного рівня безпеки населення у житловому секторі

6.1.3

 

Наповнення та підтримка електронних баз даних стосовно запобігання пожеж та інших надзвичайних подій, забезпечення пожежної та техногенної безпеки мешканців Северинівської сільської територіальної громади.

 

2026-2030

 

Жмеринське районне управління цивільного захисту та превентивної діяльності Головного управління ДСНС України у Вінницькій області,

Бюджеттериторіальної громади

0

0

0

0

0

0

Забезпечення  оперативного реагування на надзвичайні події та проведення профілактичної роботи.

6.2

Удосконалення та підвищення рівня протипожежного захисту  пов'язаного із дотриманням  діючих норм та правил пожежної безпеки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.2.1

 

Приведення у відповідність до вимог існуючих норм та правил пожежної безпеки шляхи евакуації в школах, гуртожитках, готелях, лікувальних, культурно-видовищних та інших закладах з масовим перебуванням людей.

2026-2030

 

    • освіти, культури, молоді, спорту та туризму, Северинівської сільської територіальної громади

Бюджеттериторіальної громади

0

0

0

0

0

0

Створення умов для забезпечення швидкої евакуації людей під час загрози виникненню пожежі

6.2.2

 

Приведення у відповідність до вимог діючих норм та правил пожежної безпеки протипожежного водопостачання в територіальній громаді.

2026-2030

 

Керівники підприємств, установ Северинівської сільської територіальної громади

Бюджеттериторіальної громади

0

0

0

0

0

0

Забезпечення безпечного функціонування установ і організацій, об'єктів життєдіяльності населення

6.2.3

 

Забезпечення безпеки в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах, а також рекреаційних зонах відповідно до постанови КМУ від 26.10.2016 року № 763.

2026-2030

 

Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, Северинівська сільська рада.

Бюджеттериторіальної громади

115

20

20

25

25

25

Реалізація ефективної системи моніторингу, взаємодії та швидкого реагування у надзвичайних ситуаціях техногенного та пожежного характеру.

6.2.4

 

Забезпечення умов щодо підтримання в належному протипожежному стані підвальних приміщень, горищ, сходових кліток житлових будинків, вжиття заходів щодо їх закриття для обмеження доступу сторонніх осіб.

2026-2030

 

Відділ освіти,  молоді та спорту Северинівська сільська рада.

Бюджеттериторіальної громади

0

0

0

0

0

0

Забезпечення належного рівня безпеки населення у житловому секторі.

6.3.

Досягнення належного рівня матеріально-технічного забезпечення підрозділів протипожежної спеціалізованої служби цивільного захисту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.3.1

 

З  метою покращення побутових умов для якісного несення служби та виконання завдань за призначенням працівниками 8 ДПРЧ (м. Жмеринка)  5  Державного  пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, забезпечити перепланування, добудову, проведення капітального та поточного ремонту,   облаштування службових та побутових внутрішніх приміщень, приведення прилеглої території та парканів пожежних частин в  належний стан,  реалізація заходів по енергозбереженню будівель пожежних частин, шляхом обробки зовнішніх стін (фасадів) термоізоляційними матеріалами.

2026-2030

5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області,    Северинівська сільська рада

Бюджеттериторіальної громади

500

100

100

100

100

100

Створення належних побутових умов  для якісного несення служби та виконання завдань за призначенням працівниками пожежно-рятувальних підрозділів

6.3.2

 

З метою оперативного реагування та якісного виконання завдань, пов’язаних із рятуванням людей, ліквідацією пожеж та інших надзвичайних подій 8 ДПРЧ (м. Жмеринка) 5 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Вінницькій області на території  Северинівської  сільської територіальної громади забезпечити придбання спеціальної пожежної та аварійно-рятувальної техніки, обладнання та приладів, спорядження.

2026-2030

5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області,    Северинівська сільська рада

Бюджеттериторіальної громади

250

50

50

50

50

50

Оновлення транспортного парку сучасною спеціальною пожежною та аварійно-рятувальною технікою

Забезпечення працівників підрозділів Головного управління ДСНС України у Вінницькій області удосконаленим рятувальним спорядженням та оснащенням

 

6.3.3

 

З метою оперативного управління та реагування оперативно-рятувальними підрозділами на завдання, пов’язаних із рятуванням людей, ліквідацією пожеж та інших надзвичайних подій, сприяти у подальшій цифровізації процесів діяльності у розбудові системи цифрового радіозв'язку, забезпеченні безпеки особового складу під час виконання завдань за призначенням

2026-2030

5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області,    Северинівська сільська рада

Бюджеттериторіальної громади

250

50

50

50

50

50

Оперативна координація та повідомлення служб цивільного захисту, зменшений час прямування до місця події, забезпечення безпеки особового складу

6.3.4

 

З метою оперативного реагування на надзвичайні події та рятування людей на території  Северинівської територіальної громади здійснити придбання паливно-мастильних матеріалів для потреб 5 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Вінницькій області

2026-2030

5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області,    Северинівська сільська рада

Бюджеттериторіальної громади

250

50

50

50

50

50

Забезпечення  оперативного реагування на надзвичайні події

6.4

Проведення інформаційно-просвітницьких заходів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.4.1

 

Забезпечення проведення в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах «Тижнів знань безпеки життєдіяльності»,

створення класів безпеки

2026-2030

Відділ освіти,  молоді та спорту Северинівської  сільської ради 5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області

Бюджеттериторіальної громади

50

10

10

10

10

10

Підвищення рівня знань з протипожежного захисту

6.4.2

 

Розробка та придбання агітаційної продукції для розповсюдження серед населення  Северинівської сільської територіальної громади

2026-2030

Виконавчий комітет, відповідний фінансовий підрозділ ради,
5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області

Бюджеттериторіальної громади

50

10

10

10

10

10

Підвищення обізнаності населення, профілактика надзвичайних ситуацій, формування культури безпеки, покращення взаємодії ДСНС з громадою

6.4.3

 

Висвітлення в засобах масової інформації положень Кодексу цивільного захисту України з питань забезпечення протипожежного захисту об'єктів, популяризація серед населення щодо проходження служби в пожежно-рятувальних підрозділах

2026-2030

Відповідальний  у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю сільської ради,

5 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Вінницькій області

Бюджеттериторіальної громади

0

0

0

0

0

0

Проведення роз’яснювальної роботи з населенням про основні причини виникнення пожеж, вплив на самосвідомість громадян про міри обережності поводження з вогнем

6.5

Здійснення постійного моніторингу надзвичайних ситуацій Северинівської сільської територіальної громади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.5.1

 

З метою здійснення постійного моніторингу надзвичайних ситуацій на території (назва громади) забезпечити проведення капітального та поточного ремонту, приладами і обладнанням гідро- та метеоспостереження, облаштування службових та побутових внутрішніх приміщень, приведення в належний стан прилеглої території лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря ІІ групи, авіаційної метеорологічної станції цивільної другого розряду та постів спостережень за забрудненням атмосферного повітря.

 

2026-2030

 

Вінницький обласний центр з гідрометеорології, виконавчий комітет, відповідний фінансовий підрозділ ради

Бюджеттериторіальної громади

0

0

0

0

0

0

Успішна ліквідація надзвичайних ситуацій шляхом оперативного прийняття правильних рішень керівників ліквідації НС та швидке виконання завдань за призначенням особовим складом

РАЗОМ:

2665

790

490

445

495

445

 

 

7. Наскрізні теми в контексті КІРМ 2030

 

Наскрізні теми

Цифровізація.

В рамках реалізації Концепції Інтегрованого розвитку Северинівської сільської  територіальної громади 2030 (далі - КІРМ 2030) та системи моніторингу індикаторів її виконання органами виконавчої влади проводиться збір значної кількості даних. Діяльність в сфері цивільного захисту потребує створення, наповнення та підтримки електронних баз даних, зокрема у сфері охорони громадського порядку та запобігання надзвичайним ситуаціям

Пріоритизація наскрізної теми

Тема «Цифровізація» є пріоритетним напрямом розвитку, завданням організацій, що забезпечують безпеку Северинівської сільської  територіальної громади, оскільки відображає закономірний зв’язок з усіма найважливішими службами міста для оперативного вирішення, мінімізації наслідків від надзвичайних, небезпечних, аварійних, екстрених ситуацій, комплексної координації та оперативного реагування

Заходи

Заходи, що належать до наскрізної теми:

- формування безпечного середовища;

- наповнення інформаційних ресурсів (електронних баз даних «Ситуаційного центру») з метою запобігання надзвичайним ситуаціям громадян ТГ

Очікувані результати

- мінімізація ризиків потенційної небезпеки в навколишньому середовищі, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного, природного або іншого характеру;

- реалізація ефективної системи моніторингу, взаємодії та швидкого реагування  у надзвичайних ситуаціях техногенного та пожежного характеру, отримання повної і достовірної інформації про події

 

8. Просторовий вимір

Реалізація Програми буде спрямована на формування безпечного середовища  для громадян на території Северинівської сільської територіальної громади.

Програма розроблена з урахуванням подальшої інтеграції у веб-платформу даних.

9. Система управління та контролю за ходом виконання програми

Управління та контроль за ходом виконання заходів Програми здійснює її відповідальний виконавець – відділ з питань цивільного захисту, оборонно-мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Северинівської сільської територіальної громади.

Узагальнення матеріалів від виконавців Програми здійснює фінансовий відділ Северинівської  сільської  ради. Відповідальність за виконання заходів Програми несуть її співвиконавці.

У разі потреби до Програми вносяться зміни згідно з установленим порядком за процедурою внесення змін до місцевих нормативних актів.

Щорічно у термін до 15 квітня року, що настає за звітним, відповідальний виконавець Програми надає виконавчому комітету сільської ради інформацію про виконання Програми (згідно з формами, передбаченими додатками Порядку розробки, виконання і моніторингу цільових програм (рішення виконавчого комітету від 21.05.2020р. № 1009), зі змінами).

Звіт про виконання Програми щорічно виноситься на розгляд виконавчого комітету ради відповідної територіальної громади з подальшим схваленням одночасно з пропозиціями щодо внесення змін та коригувань. У разі потреби відповідальний виконавець розробляє пропозиції щодо доцільності продовження заходів, включення додаткових заходів, уточнення показників, обсягів і джерел фінансування, строків виконання заходів.

 

10. Показники моніторингу (ключові показники) Програми.

 

Результативність виконання Програми визначається за допомогою наступних показників (ключових індикаторів):

 

 

 

Значення показника

№ з/п

Назва показника

Одиниця виміру

Фактичні дані (вихідні)

Прогнозні показники, по роках

2025

2026

2027

2028

2029

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

Середній час реагування органів ДСНС

хв

 

 

 

 

 

 

2

% площі Северинівської сільської  ТГ, що покрита системою сповіщення про надзвичайні ситуації

%

 

 

 

 

 

 

3

Обсяг збитків від пожеж

млн. грн.

 

 

 

 

 

 

4

Загибель на пожежах

осіб

 

 

 

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                             Надія ДЯКОН

 

 

 

 

 

 

Проект Програми розробили :

 

Начальник  управління                                                         Василь МИРОНЮК

 

 

Начальник загону                                                                  Ігор   ШКРАБАЦЬКИЙ