Керівники ЦНАП Вінниччини вдосконалюють управлінські навички разом із Програмою Polaris
Триденний тренінг «Ефективний керівник ЦНАП» проходив у рамках Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні». У навчанні брали участь керівники ЦНАПів територіальних громад області, у тому числі прийняла участь Мельник Настасія Леонідівна - начальник відділу «Центр надання адміністративних послуг», державний реєстратор Северинівської сільської ради.
Захід реалізовувався за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Вінницької обласної військової адміністрації та Департаменту міжнародного співробітництва і регіонального розвитку ОВА.
Програма Polaris спрямована на розвиток місцевого самоврядування, удосконалення системи надання адміністративних послуг, підтримку реформи освіти, фінансову децентралізацію та бюджетування, відновлення під керівництвом місцевої влади, а також на розширення міжнародного співробітництва громад.
Вітаючи учасників, заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець наголосив, що за розвитком мережі ЦНАП Вінницька область посідає третє місце в Україні. Сьогодні команда ЦНАПів Вінниччини – це 61 центр і понад тисяча адміністраторів.
«Для мене надзвичайно важливо, що за кількістю наданих адміністративних послуг ми займаємо першу позицію серед регіонів: лише у 2024 році – понад 1,6 млн. послуг» - зазначив посадовець . – Це результат роботи керівників і адміністраторів ЦНАПів. Сьогодні ключовими є наближеність, доступність і якість послуг для кожного жителя громади».
Посадовець також подякував команді Програми Polaris та уряду Швеції за послідовну підтримку ЦНАПів, допомогу у впровадженні цифрових інструментів та сучасних підходів у сфері адмінпослуг.
Упродовж трьох днів з керівниками ЦНАПів працювали експерти Програми Polaris – Петро Макаренко, Марія Захарченко та тренерка Надія Медвідь. Керівники центрів мали можливість почути про сучасні тренди, які визначають майбутнє ЦНАП. А також дізнатися про складові портрету сучасного керівника, опанувати нові професійні компетенції, підвищити ефективність роботи команди ЦНАП.
Окрема частина тренінгу присвячувалася індивідуальній роботі в «Лабораторії змін», а також консультаціям з тренерами та експертами.
Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» (2024-2028) фінансується урядом Швеції через Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та реалізується SALAR International - підрозділом Шведської асоціації місцевих і регіональних влад (SALAR), що представляє асоціацію в міжнародній діяльності.