Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад: навчальна програма “Інструменти електронної демократії”
Digital Вінниччина: Digital Vinnytsia Region цифрові рішення для розвитку громад: навчальна програма “Інструменти електронної демократії”
Інструменти електронної демократії - це технології та інформаційні ресурси, що допомагають залучати громадян до процесів прийняття рішень урядом та інших органів влади. Їх впровадження та використання у територіальних громадах Вінниччини дозволить громадянам бути більш активними учасниками процесів прийняття рішень, а також підвищити рівень відкритості та прозорості діяльності місцевого уряду.
Саме задля досягнення цього результату в рамках проекту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад», що став можливим завдяки підтримці Вінницької обласної військової адміністрації у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», що фінансується швейцарсько-українською Програмою EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа для підвищення кваліфікації було розроблено навчальну програму “Інструменти електронної демократії”.
Головною метою даної програми є підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо інструментів електронної демократії та їх нормативно-правового регулювання на місцевому рівні. Також важливим є розвиток умінь та навичок сприяння членам територіальної громади у використанні інструментів електронної демократії.
Усе це допоможе забезпечити більш ефективний та демократичний процес прийняття рішень на місцевому рівні, підвищити рівень відкритості та прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та забезпечити більшу участь громадян у прийнятті рішень, що стосуються їхньої територіальної громади. Також важливим є забезпечення доступу до інформації про інструменти електронної демократії для громадян, що допоможе їм бути більш активними учасниками процесів прийняття рішень та сприятиме збільшенню довіри до влади.
Структура даної навчальної програми складається із 6-ти тем, до яких входить:
аспекти участі громадськості в процесах прийняття рішень;
інструменти громадської участі;
інструменти електронної демократії;
нормативно-правове забезпечення функціонування інструментів електронної демократії;
презентація можливостей Платформи ЕDEM та їх впровадження на рівні місцевого самоврядування;
Оцінювання і самооцінювання рівня провадження та ефективності інструментів електронної демократії в громаді.
За результатами навчання слухачі даної програми отримають знання, що стосуватимуться:
рівнів комунікації між органами влади та громадськістю;
інструментів участі громадськості в процесах прийняття рішень;
конституційно-правових засад реалізації права громадян на участь в управління державними та місцевими справами тощо.
Що стосується практичних умінь, то завдяки проходженню навчальної програми слухачам вдасться у майбутньому:
застосовувати законодавство в процесі забезпечення участі громадськості в процесах прийняття рішень;
застосовувати законодавство, яке регламентує використання інструментів електронної демократії;
проводити аналіз нормативно-правових актів, які регламентують використання інструментів електронної демократії на місцевому рівні.
Усі ці аспекти є надважливими для забезпечення ефективного використання інструментів електронної демократії в територіальних громадах Вінниччини, оскільки посадові особи органів місцевого самоврядування повинні мати необхідні навички і знання щодо їх використання задля забезпечення розвитку громад.
Територіальним громадам важливо розвивати уміння забезпечувати сприятливі умови для активної участі громадян у житті та розвитку громади, а також сприяти взаємодії з платформою електронної демократії ЕDEM. Тільки таким чином можна забезпечити максимальну ефективність та демократичність процесу прийняття рішень на місцевих рівнях в територіальних громадах Вінниччини, на що і націлена інноваційна навчальна програма “Інструменти електронної демократії”.
Познайомитись та опанувати навчальну програму “Інструменти електронної демократії” можна на базі Вінницького регіонального центру підвищення кваліфікації.
Реалізація проєкту «Digital Вінниччина: цифрові рішення для розвитку громад» стала можливою завдяки підтримці Вінницької обласної військової адміністрації у партнерстві із Міністерством цифрової трансформації України та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини», що фінансується швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.