АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ НЕ ВЩУХАЄ
На території нашої держави з початку 2023 року зареєстровано спалах африканської чуми свиней, зокрема, надійшло повідомлення про загибель 3 голів диких свиней в мисливських угіддях Валякузмінського лісництва Глибоцького УТМР, Чернівецького району Чернівецької області.
Африканська чума свиней (АЧС) - високо контагіозна вірусна хвороба свиней, яка протікає блискавично, або на протязі 2-х – 3-х днів і характеризується високою смертністю. Збудник хвороби - вірус, стійкий до високих та низьких температур. Тривалий час зберігається в трупах свиней, гноєві, у м’ясопродуктах отриманих від хворих тварин, копченостях, солонині. Використання в корм не знешкоджених харчових відходів значно сприяє поширенню збудника. Механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, люди, домашні та дикі тварини, гризуни, нашкірні паразити.
Свині хворіють на африканську чуму раптово, при чому свиня може загинути від хвороби майже одразу без будь – яких ознак, або за 2 -3 дні, за цей час підвищується температура тіла до 40,5-42,50С, розвивається сильна задишка, кашель, блювання, закисають очі, з’являється кровавий понос, шкіра набуває синюшного кольору. Таким свиням будь – яке лікування (в т.ч. антибіотиками) не дає ніякого ефекту.
Як вберегти поголів’я від АЧС?
- Щодня оглядайте тварин.
- Не купуйте корми і кормові добавки невідомого походження в невстановлених торгових місцях.
- Не згодовуйте тваринам харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней; виключте з раціонів інгредієнти тваринного походження.
- Не купуйте живих свиней, м’ясо і м’ясопродукти у неустановлених торгових точках, без ветеринарних супроводжуючих документів; не завозьте/вивозьте свиней і продукцію свинарства без дозволу державної ветеринарної служби.
- Регулярно чистьте та дезінфікуйте приміщення для утримання свиней.
- Проводьте заходи із боротьби з гризунами та комахами.
- Не дозволяйте відвідувати приміщення де утримуються свині стороннім особам.
- Утримуйте свиней в закритих приміщеннях або надійно обгороджених, ізольованих місцях, не допускайте вільного вигулу свиней, контакту з іншими тваринами.
- Не проводьте подвірний забій і реалізацію свинини без ветеринарного передзабійного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та продуктів забою фахівцями державної ветеринарної служби.
- Після відвідин лісу, продезінфікуйте одяг та взуття, помийте руки з милом, а краще — прийміть душ.
- Якщо полюєте на диких кабанів, ні в якому разі не згодовуйте їхні рештки домашнім свиням.
Що робити при підозрі на АЧС?
При підозрі на африканську чуму свиней слід відразу звернутись до державної ветеринарної служби району.
САМОЛІКУВАННЯ ТВАРИН КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО!!!
Якщо у Вас виникли будь-які питання стосовно африканської чуми свиней, звертайтеся за телефоном: 2-16-81 з 800 до 1700. Тут Ви зможете отримати відповіді на усі Ваші запити.