Інформацію про систему безоплатної допомоги за кордоном

  • 139

Фото без опису

З метою надання сприяння громадянам України з дітьми, які перебувають за кордоном, оскільки евакуювалися після початку повномасштабного вторгнення військ рф на територію України, Міністерством юстиції України як Центральним органом в рамках співробітництва у сфері застосування Конвенції про юрисдикцію, право, що застосовується, визнання, виконання та співробітництво щодо батьківської відповідальності та заходів захисту дітей 1996 року було спрямовано запити до 33 держав Європи (список додається) з проханням надати інформацію про систему безоплатної правової допомоги у їхній державі. Надсилаємо у додатку таблицю з узагальненою інформацією, отриманою Міністерством юстиції України від 7 Центральних органів іноземних держав. У разі надходження інформації від інших держав, таблицю буде оновлено та надіслано додатково. Водночас інформуємо, що під час співробітництва з Європейською мережі суддів у цивільних і комерційних справах (ЕJN) було отримано інформацію дві веб-сторінки e-Justice Portal, присвячені правовій допомозі:

1. Загальну інформацію про правову допомогу в державах-членах ЄС можна знайти на European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu) за посиланням https://ejustice.europa.eu/37129/EN/legal_aid. Натиснувши на одну з держав на лівій панелі, можна отримати доступ до національних інформаційних бюлетенів щодо правової допомоги в цій державі. Ці інформаційні бюлетені містять огляд національних систем, вони готуються контактними особами Європейської мережі суддів (часто Міністерствами юстиції) і повинні оновлюватися раз на рік. Наприклад, інформаційний бюлетень European e-Justice Portal – Legal Aid (europa.eu), підготовлений чеським контактним представником EJN, який належить Міністерству юстиції Чеської Республіки.

2. Загальна інформація про Директиву ЄС про правову допомогу доступна на веб-сторінці: European e-Justice Portal - Legal aid (europa.eu) за посиланням: https://ejustice.europa.eu/390/EN/legal_aid. Директива ЄС регулює правила надання правової допомоги в транскордонних справах. Інформацію, надану кожною державою-членом про її компетентні органи, можна переглянути, натиснувши назву держави на лівій панелі.

Додатки:

  1. Декларація для БПД Чехія.
  2. Бельгія request form EN.
  3. Табличка БПД Microsoft Excel.
  4. Швейцарія перелік органів з питань захисту дітей.
  5. ФРН формуляр декларації німецькою.
  6. Перелік держав до яких спрямовано листи.
  7. ФРН Verfahrenkostenhilfe Antrag en переклад декларації.
  8. Бельгія request form BRUSSELS FR.
  9. Швейцарія перелік контактних центрів для українців.
  10. ФРН ukrainisch-hinweisblatt-und-ausfuellhinweise-zu-zp-40-04-17.
  11. Бельгія request form NL.