Інформація до відома громадянам та організаціям, які приймають на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

  • 129

30 вересня 2022 року постановою Кабінету Міністрів України № 1094 внесено зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. 
Відтепер Уряд розширив перелік осіб, які мають право розміщувати у себе внутрішньо переміщених осіб. Така виплата розповсюджуватиметься на власників житла, або їх представників, наймачів (орендарів) житла державної або комунальної власності, спадкоємців, які прийняли спадщину і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях вимушених переселенців, переміщених з тимчасово окупованої території АР Крим і Севастополя, територій громад, розташованих в районі проведення бойових дій або, які перебувають в тимчасовій окупації, а також переселенців житло яких зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

   Крім того, громадяни й організації, які приймають на тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, з 1 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року отримуватимуть подвоєну суму грошової компенсації, яка розраховуватиметься на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

   Збільшення фінансування компенсації стало можливим завдяки домовленості між Урядом і Товариством Червоного Хреста України. Відповідний Меморандум про це вже підписано.

    І ще одна важлива новація: компенсація за прихисток внутрішньо переміщених осіб не буде включатися в дохід при розрахунку субсидій.