ОБЕРЕЖНО - КЛІЩІ!

  • 217

Фото без опису   

    Зазвичай сезон найбільшої активності кліщів припадає на травень-жовтень.

       Найчастіше кліщі прикріпляються до одягу людини, коли вона торкається гілок дерев, кущів або сидить на траві. Крім того, вони можуть заноситись до житла людини домашніми тваринами або, наприклад, з букетами квітів.

      Кліщі надзвичайно живучі істоти, дорослий паразит може голодувати протягом двох років без жодної шкоди для себе. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин, виділяючи анестезуючу рідину, що робить укус практично безболісним. Лише згодом, через декілька годин, виникає відчуття дискомфорту. Кліщ може триматися на тілі людини до 12 діб.

      Якщо вас атакував кліщ, необхідно звернутися до лікувально-профілактичної установи, де вам допоможуть його витягти та проконсультують щодо подальших дій.

     Якщо поблизу лікаря немає, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках, необхідно підсунути його під кліща якомога ближче до шкіри і, розхитуючи з боку в бік, викрутити кліща. Якщо немає пристрою, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою або петлею з нитки.

      Важливо видалити кліща разом із хоботком, якщо ж він відірвався - видаліть його стерильною голкою. Після видалення кліща, ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.

     Варто зазначити, що не всі кліщі переносять збудників небезпечних хвороб, але в багатьох випадках можуть стати причиною хвороби Лайма (іксодового кліщового бореліозу), Міямото, кліщового вірусного енцефаліту тощо.

       Саме тому, в будь-якому випадку, кліща необхідно дослідити на наявність борелій у лабораторії ОНІ (особливо небезпечних інфекцій) ДУ "Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України", що розташований за адресою: м. Вінниця, вул. Маліновського, 11.

      Фахівці радять впродовж трьох тижнів після укусу кліща спостерігати за станом здоров’я: щоденно вимірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи появи почервоніння на шкірі, негайно звернутися до лікарні.

 

     Бережіть себе та близьких!

 

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Жмеринського  управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області