Участь бабусі та дідуся у вихованні онуків після розлучення батьків

  • 867

Фото без опису

Родинні стосунки – річ завжди непроста, особливо, коли батьки розійшлися і дитина, наприклад, залишається з матір’ю. І тоді трапляється так, що бабуся та дідусь від колишнього чоловіка хочуть бачитись, спілкуватись зі своїми онуками і брати участь у їх вихованні, але батьки роблять «заручниками» своїх нащадків і після розлучення забороняють їм спілкування. Що ж робити у такому випадку?

Відповідно до норм Сімейного кодексу України бабуся, дідусь, прабабуся і прадідусь мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Але чи мають право батьки перешкоджати у спілкуванні та вихованні внуків/правнуків?

Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні родичами своїх прав щодо виховання внуків/ правнуків. Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення (стаття 257 Сімейного кодексу України).

Суд визначає способи участі дідуся, бабусі на спілкування і виховання онука (онуків) (періодичне чи систематичне побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця їх проживання, черговість між бабою, дідом, прабабою, прадідом, братами, сестрами, мачухою, вітчимом на спілкування з дитиною в присутності когось, якщо це необхідно в інтересах дитини тощо), місце та час їхнього спілкування.

У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, необхідно звертатися до органів державної виконавчої служби.

Додатково отримати безоплатну первинну чи  вторинну правову допомогу в Жмеринському бюро правової допомоги  можна звернувшись письмово за поштовою адресою Жмеринського бюро правової допомоги : 23100, Вінницька обл., м.Жмеринка, вул.Валерія Брезденюка, 19, на електронну пошту чи за телефоном : (04332) 5-23-78

 

 

 

Начальник відділу «Жмеринське

бюро правової допомоги»                                       В.С. Цимбал