Договір дарування транспортних засобів та іншого рухомого майна.

  • 683

Фото без опису

Дарча, договір дарування, дарча на квартиру, договір дарування квартири, оформлення дарчої на квартиру, дарча на землю, дарча на машину, договір дарування рухомого майна - це все одні й ті ж відносини, в яких одна сторона дарує річ, а друга зобов'язується її прийняти. Договір дарування не є одностороннім правочином. По ньому одна сторона дарує, а друга повинна прийняти цей дар.

Дарувати можна рухоме і нерухоме майно, гроші, цінні папери, майнові права. Найголовніше, щоб дарувальник був власником дару і мав право ним розпоряджатися.

Обидва учасники угоди повинні володіти належним рівнем дієздатності, а також бажати настання наслідків угоди.

Дарча на дитину укладається з участю опікунів (як правило батьків), які і приймають за дитину рішення про прийняття дарунка або відмови в нього.

Договори дарування транспортних засобів підлягають обов'язковій державній реєстрації, а тому до них є досить суворі вимоги. Дарча на транспортний засіб може бути оформлена виключно в письмовій формі з обов'язковим нотаріальним посвідченням і подальшою реєстрацією.

Для угоди сторони повинні надати нотаріусу такі документи:

  1. документ, що підтверджує право власності на ТЗ;
  2. паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків кожної зі сторін (відчужувача і набувача);
  3. паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків подружжя і свідоцтво про укладення шлюбу (у разі необхідності);
  4. довідка про відсутність арештів на майно, що відчужується;
  5. документ про оціночну вартість, визначеної суб'єктом оціночної діяльності відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна.

Перехід права власності на транспортний засіб відбувається після державної реєстрації зміни власника.

Що стосується іншого рухомого майна. Це речі, гроші, цінні папери, майнові права тощо.

Здебільшого угоди оформляються в усній формі без будь-яких реєстрацій. Однак, угоди дарування, пов'язані з майновими правами або цінними паперами, повинні оформлятися в простій письмовій формі з дотриманням встановлених для цього спеціальних правил. Правила встановлюються різними постановами Кабінету Міністрів України, Національного Банку України і т.п.

Додатково отримати безоплатну первинну чи  вторинну правову допомогу в Жмеринському бюро правової допомоги  можна звернувшись письмово за поштовою адресою Жмеринського бюро правової допомоги : 23100, Вінницька обл., м.Жмеринка, вул.Валерія Брезденюка, 19, на електронну пошту чи за телефоном : (04332) 2-28-08

 

 

 

Начальник відділу «Жмеринське

бюро правової допомоги»                                                       В.С. Цимбал