Договір дарування транспортних засобів та іншого рухомого майна.
Дарча, договір дарування, дарча на квартиру, договір дарування квартири, оформлення дарчої на квартиру, дарча на землю, дарча на машину, договір дарування рухомого майна - це все одні й ті ж відносини, в яких одна сторона дарує річ, а друга зобов'язується її прийняти. Договір дарування не є одностороннім правочином. По ньому одна сторона дарує, а друга повинна прийняти цей дар.
Дарувати можна рухоме і нерухоме майно, гроші, цінні папери, майнові права. Найголовніше, щоб дарувальник був власником дару і мав право ним розпоряджатися.
Обидва учасники угоди повинні володіти належним рівнем дієздатності, а також бажати настання наслідків угоди.
Дарча на дитину укладається з участю опікунів (як правило батьків), які і приймають за дитину рішення про прийняття дарунка або відмови в нього.
Договори дарування транспортних засобів підлягають обов'язковій державній реєстрації, а тому до них є досить суворі вимоги. Дарча на транспортний засіб може бути оформлена виключно в письмовій формі з обов'язковим нотаріальним посвідченням і подальшою реєстрацією.
Для угоди сторони повинні надати нотаріусу такі документи:
- документ, що підтверджує право власності на ТЗ;
- паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків кожної зі сторін (відчужувача і набувача);
- паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків подружжя і свідоцтво про укладення шлюбу (у разі необхідності);
- довідка про відсутність арештів на майно, що відчужується;
- документ про оціночну вартість, визначеної суб'єктом оціночної діяльності відповідно до вимог нормативно-правових актів з оцінки майна.
Перехід права власності на транспортний засіб відбувається після державної реєстрації зміни власника.
Що стосується іншого рухомого майна. Це речі, гроші, цінні папери, майнові права тощо.
Здебільшого угоди оформляються в усній формі без будь-яких реєстрацій. Однак, угоди дарування, пов'язані з майновими правами або цінними паперами, повинні оформлятися в простій письмовій формі з дотриманням встановлених для цього спеціальних правил. Правила встановлюються різними постановами Кабінету Міністрів України, Національного Банку України і т.п.
Додатково отримати безоплатну первинну чи вторинну правову допомогу в Жмеринському бюро правової допомоги можна звернувшись письмово за поштовою адресою Жмеринського бюро правової допомоги : 23100, Вінницька обл., м.Жмеринка, вул.Валерія Брезденюка, 19, на електронну пошту чи за телефоном : (04332) 2-28-08
Начальник відділу «Жмеринське
бюро правової допомоги» В.С. Цимбал