Обережно ! Ожеледиця!

  • 380

 

Фото без описуФото без описуЗима – пора  не лише епідемії гострих респіраторних захворювань, це також час травматизму. Забої та переломи під час падіння в ожеледицю - звичайна справа. Але наслідком навіть незначного падіння може виявитися важка травма – складний перелом (пошкодження хребта, кісток тазу, шийки стегна). Деякі травми – переломи різної складності важко правильно діагностувати. Іноді вони маскуються так, що їх складно розпізнати (особливо часто це трапляється у випадках травмування дітей та людей похилого віку). Будьте особливо обережні під час ожеледиці!..

- Будьте уважні, ходіть повільно; дивіться, куди ступаєте.

- Намагайтеся тримати тіло вертикально, щоб не зрушувати центр ваги, ноги тримайте ширше для більшої стійкості.

- Найнебезпечніші місця – тротуари, майданчики перед супермаркетами та офісами (територію вимощено слизькою плиткою), обминайте або пересувайтеся ними з обережністю.

- Справжні «кілери» під час ожеледиці – жіноче взуття на підборах-шпильках, тому носіть зручне та нетравматичне  взуття.

- У літньому віці немає гострої потреби виходити на вулицю щодня. Тому за несприятливих погодних умов за можливості краще залишитися вдома.

- Молодим людям слід знизити швидкість пересування, оскільки саме це є причиною переломів гомілок і гомілковостопних суглобів. А щоб не поспішати, розраховуйте свій час правильно, з урахуванням погоди.

- Не слід з наміром ковзати по льоду – при цьому підвищується  обмерзання підошви взуття і рухатися стане ще небезпечніше.

    Як падати не можна:

- на витягнуту руку, це загрожує переломами в ліктьовому суглобі або зап’ясті;

- на лікоть (коли рука зігнута в лікті) – це надзвичайне навантаження на ключицю, в якій можливий перелом;

- на коліно – падіння веде до травми колінної чашечки;

- на сідниці – загрожує компресійною травмою хребта;

- на спину,  з ударом о землю потилицею – струс мозок.

Пам’ятайте! Щоб не травмуватися - будьте обережні під час ожеледиці, стережіться падіння! Якщо ви все-таки впали і забилися -  зверніться до лікаря.  Уникайте самолікування! Лише ретельне обстеження дасть змогу встановити точний діагноз і призначити правильне лікування. Бережіть себе та будьте здорові!