Роз’яснює Держпродспоживслужба

  • 233

Фото без опису

При розрахунку відмовилися приймати гривневу купюру – як діяти?

Згідно з вимогами п. 1 постанови Правління Національного банку України від 06.08.2020 № 115 «Про поступове вилучення з готівкового обігу банкнот номіналом 1 і 2 гривні зразків 2003-2007 років та обіг монет номіналом 1 гривня, виготовлених до 2018 року», з 01 жовтня 2020 року розпочато вилучення з готівкового обігу банкнот номіналами 1 і 2 гривні зразків вищевказаних років та обіг монет (включаючи пам’ятні монети звичайної якості) номіналом 1 гривня, виготовлених до 2018 року (монета старого зразка). Водночас банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монети номіналом 1 гривня старого зразка перебувають в обігу до прийняття окремого рішення Правління Національного банку України про їх вилучення. Таке рішення наразі не прийнято, тож купюри номіналом 1 гривня зразків 2003-2007 років з обігу не вилучені і можуть бути використані громадянами для розрахунків.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання, що пунктом 23 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 визначено, що касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов’язаний приймати без обмежень банкноти і монети Національного банку (у тому числі пам’ятні, ювілейні монети, зношені банкноти та монети), які є засобами платежу, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі.

Джерело:http://kr.consumer.gov.ua/