Продовжуються роботи по капітальному ремонту будинку садівника

  • 329

Продовжуються роботи по капітальному ремонту будинку садівника Северинівської лікарні відновного лікування  в селі Северинівка 

Це вже другий етап робіт, в межах яких планується дозавершити ремонтні роботи.

Один з найвідоміших ірландських садівників Деніс Макклер (1762-1853) вніс значних вклад у розвиток садово-паркового мистецтва в Україні. Після здобуття освіти в Дубліні і Лондоні (ботаніка, паркове мистецтво, ландшафтна архітектура) Макклер переїхав до Польщі, а потім почав створювати неповторні сади та парки на Поділлі та Волині. 

Загальна кількість створених Макклером ландшафтних садів та парків на території сучасної України перевищує 40 об’єктів. Зокрема у 1814 р. ним закладено ландшафтні парки в маєтку Орловських у селі Северинівці та маєтку Вітославського в Чернятині 

Будинок у Северинівці був збудований приблизно в 1812 році й мав виконувати функцію оселі садівника, а три стіни, що залишились поряд із будинком – колишня оранжерея. Дах та одна стіна оранжереї були скляними.

Завдяки проєкту технічної фінансової допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», який впроваджується на  території Северинівської громади, відновлюється будинок та оранжерея в Северинівці, створена на початку XIX століття Денісом Маклером, які є унікальними об’єктами, одними з небагатьох у Центрально-Західній Україні.