Продовжуються роботи по капітальному ремонту будинку садівника

  • 341

Фото без опису

Продовжуються роботи по капітальному ремонту будинку садівника Северинівської лікарні відновного лікування  в селі Северинівка 

Фото без опису

Це вже другий етап робіт, в межах яких планується дозавершити ремонтні роботи.

Один з найвідоміших ірландських садівників Деніс Макклер (1762-1853) вніс значних вклад у розвиток садово-паркового мистецтва в Україні. Після здобуття освіти в Дубліні і Лондоні (ботаніка, паркове мистецтво, ландшафтна архітектура) Макклер переїхав до Польщі, а потім почав створювати неповторні сади та парки на Поділлі та Волині. 

Загальна кількість створених Макклером ландшафтних садів та парків на території сучасної України перевищує 40 об’єктів. Зокрема у 1814 р. ним закладено ландшафтні парки в маєтку Орловських у селі Северинівці та маєтку Вітославського в Чернятині 

Фото без описуБудинок у Северинівці був збудований приблизно в 1812 році й мав виконувати функцію оселі садівника, а три стіни, що залишились поряд із будинком – колишня оранжерея. Дах та одна стіна оранжереї були скляними.

Фото без описуЗавдяки проєкту технічної фінансової допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», який впроваджується на  території Северинівської громади, відновлюється будинок та оранжерея в Северинівці, створена на початку XIX століття Денісом Маклером, які є унікальними об’єктами, одними з небагатьох у Центрально-Західній Україні.