Северинівська ОТГ придбала сміттєсортувальну станцію на колесах.

  • 2149

Фото без опису

Северинівська об’єднана територіальна громада, обзавелася першою в Україні сміттєсортувальною станцією на колесах. Її конструкція дозволить працювати зі сміттям на території двох сільських рад, – Северинівської та Чернятинської. Придбали техніку за кошти екологічного фонду – 85% вартості профінансували з обласного бюджету, ще 15% - з місцевого.

Це пілотний проект як для компанії-виробника, так і для України в цілому.

Вартість мобільного сміттєсортувального комплексу – 2 мільйони 236 тисяч гривень. Виготовили його на харківському підприємстві Greenex Eco. Станція обладнана як дизельним генератором, так і точкою підключення до електромереж, що дає максимальну автономність під час її роботи. Універсальний завантажувальний пристрій дозволяє працювати з контейнерами різного типу і об’єму. Всі відходи діляться на чотири фракції (ПЕТ-тара, папір, картон, скло).

Виробники розповідають, що комплекс можна переміщувати на різні локації за допомогою звичайного трактора.

«За нашими підрахунками, комплекс може опрацьовувати до 600 кілограмів за годину. Підйомні механізми дозволяють.

Під’їжджає контейнер, завантажувальний механізм піднімає його, перекидає. В середині стоять ультрафіолетові лампи для обеззаражування. Кабіна обладнана системою вентиляції, електропостачанням. Можна регулювати швидкість руху конвеєрної стрічки. Перебрані відходи сортуються в бачки», - зазначають у Greenex Eco.

У кабіні станції може одночасно працювати від 2 до 4 осіб.

Фото без опису

Фото без опису???

Комплекс на колесах має: завантажувальний пристрій, конвеєр,дизель-генератор, прес, УФ-ламп, систему вентиляції кабіни, освітлення.

Але перед тим, як він почне працювати, жителі громади мають навчитися сортувати сміття.

«У рамках цього проекту передбачено також встановлення 12 пунктів збору сміття, в яких стоятимуть по 6 контейнерів для сортування»,

Комерційну вторинну сировину продаватимуть для переробки, а інші відходи – вивозитимуть на полігон.

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису