Сплав річкою Рів.

  • 548

Сплав по р.Рів спільною командою представників Барської, Северинівської та Стодулецької громад, Вінницьких ВП ЦРМС, війсково-патріотичного клубу "Свій" та турклубу "Бідняжка" в рамках спільних проектів - "Водний туристичний шлях", "Яблуневий шлях", "Мельників пляцок на Яблуневому шляху"

На Вінниччині планують створити туристичний маршрут вздовж річки Рів. Маршрут передбачає як екстремальний сплав на каяках, так і екскурсії місцевими історичними локаціями. Перша “експедиційна” група подолала увесь маршрут за 10 годин.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці проекту “Кластер “Яблуневий шлях”, сплав розпочався поблизу міста Бар в селі Міжлісся і завершився в селі Северинівка Жмеринського район. Тестували маршрут представники Барської та Северинівської громад.

Як розповідає Юрій Войціцький, експерт з регіонального розвитку Вінницького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» учасники “експедиції” розчистили шлях від зарослів для наступних мандрівок.

На шляху учасникам зустрічались як мальовничі сільські краєвиди (зокрема, зі скелями з вапняку) так і цікаві локації (наприклад, млин з кінця XIX ст. на хуторі Мельники). В Мельниках учасники поспілкувались з 92-річною Ганною Мельник, яка володіє ткацьким верстатом. Також “експедитори” побачили старовинні подільські хатки, Камінь Зустрічі в Северинівці та башти колишнього палацу Вітославських в Чернятині.

"Найбільш комфортною для людей, які хочуть просто насолоджуватись краєвидами і неспішно сходити з бігом ріки, є ділянка «Мельники-Токарівка». Для любителів більш екстремального проведення часу підійдуть ділянки «Антонівка-Мельники» і «Токарівка-Северинівка». Найбільш комфортний під’їзд на авто практично до самої води – в Мельниках. Там же чудове місце для базового табору, або пункту прокату каяків/байдарок", – зазначаєЮрій Войціцький.

Повідомляється, що до сплаву, крім місцевої влади, долучились підприємці, туроператори, представники бізнесу і розвитку компетенцій ОМС, а також громадські активісти.